jesteś tutaj:Jantar

Jantar


By Bartłomiej Opaj... data:23 sierpień 2008

Jantar jest miejscowością turystyczną położoną nad Zatoka Gdańską. Zlokalizowana jest na Bursztynowym Szlaku. Główną atrakcją są czyste plaże i lasy. Nad wodą można znaleźć - jak przystało na bursztynową miejscowość - bursztyn, gdy ma się szczęście można trafić na na prawdę wielkie kawałki. Jantar posiada kąpielisko strzeżone przez lokalny WOPR. W wakacje, na plaży stoi namiot dyskotekowy, gdzie można spędzić wieczór tańcząc bądź popijając piwko. Ciekawostką jest, że po jantarowej plaży można z powodzeniem jeździć rowerem zarówno w stronę Mikoszewa jak i w stronę Stegny.
Przez miejscowość przebiega wciąż funkcjonująca linia kolejki wąskotorowej która obsługuje Żuławska Kolej Dojazdowa (www). Za pomocą tego środka transportu bez trudu dostaniecie się Państwo do Nowego Dworu Gdańskiego, Sztutowa, Stegny oraz Mikoszewa. Rozkład jazdy jest dostępny tutaj. Kolej kursuje od 21 czerwca do 28 września (we wrześniu tylko w weekendy). W składzie kolejki znajdują się wagoniki zarówno otwarte jak i zwyczajne - z szybami. Składy wyposażone są w wygodne podjazdy dla rowerów i wózków. Działa też kolejowa poczta za pośrednictwem której można wysłać pamiątkową pocztówkę ze specjalna pieczątką. Na głównym skrzyżowaniu (ul. Rybacka i ul. Morska) znajdziecie wiele barów i sklepów, to właściwie centralny punkt miejscowości. Ulica Morska jest drogą dojazdową do Portu. W porcie kupicie Państwo świeżą rybę prosto z kutra. W sezonie, choć prawie każdy w Jantarze prowadzi gospodarstwo agroturystyczne, nie łatwo o wolne pokoje.

Imprezy:
Agapa - święto rybaków z Jantaru, festyn odbywa się w święto Piotra i Pawła przed kościołem zaraz po mszy. Po wyjściu z kościoła rybacy rozdają każdemu z wychodzących wędzoną rybę i rozpoczyna się festyn. Na dzieci podczas festynu czeka wiele atrakcji takich jak gry i zabawy (wyścigi w wysokich butach gumowych, przeciąganie liny, łowienie rybki w basenie i wiele innych), przedstawienia. W czasie trwania imprezy odbywa się loteria fantowa, sprzedawana jest ryba w rożnych postaciach, można spróbować kiełbasy czy karkówki z grilla albo wybić okazjonalna monetę.

Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu - cykliczna impreza odbywająca się od 1998 roku, festiwal poławiaczy "złota Bałtyk
u" otwarta dla każdego, wystarczy przejść eliminację. Cała zabawa polega na wydobyciu jak największej ilości "złota Bałtyku", zawodnicy maja na to 10 min + 5 min na płukanie bursztynu.
Podczas mistrzostw czeka na Państwa wiele atrakcji. Przez cały czas trwania festiwalu na scenie odbywają się przedstawienia i koncerty, swoja wioskę budują Słowianie i umilają uroczystości pokazami walk i scenami z życia codziennego. Za drobna opłata można sobie zrobić zdjęcie w zbroi i z mieczem. Wieczorami odbywają się koncerty, a na zakończenie odbywa się pokaz sztucznych ogni.

Miejsca warte odwiedzenia:
Ranczo Buffalo Bill - stadnina koni, naliczyłem 19, Nauka jazdy konnej
Mini Zoo - gdzie znajdziemy strusie, kurki oraz wiele innych zwierząt, Hipoterapia, Jazda Konna
Pole Golfowe - można zaliczyć kilka dołków
Port rybacki - źródło świeżej ryby
Staw rybny - dla wędkarzy Jantar ma staw rybny Polskiego Związku Wędkarstwa.
Lokalne Muzeum Bursztynnictwa w Jantarze - Ekspozycja znajduje się w Szkole Podstawowej. Poza bursztynem znajda tu Państwo

informacje o początkach Jantaru i życiu mieszkańców.

Niedaleko:
Mikoszewo -
Stegna -
Sztutowo -
Krynica Morska -

Kościół w Stegnie
Kościół w Niedźwiedzicy
Śluza Gdańska Głowa
Wiatrak w Drewnicy
Most zwodzony w Rybinie
Domy podcieniowe

Etykietowanie

Losowe zdjęcie

Bojery na Zalewie Wiślanym w Krynicy Morskiej

Ostatnie oferty wynajmu

Mazury dom na wakacje
Miejscowość: stacze
Cena: 450.00
Domek całoroczny - Agroturystyka Urszula Szczepińska.
Miejscowość: Wycinki
Cena: 150.00
Mazury - wynajmę domek letniskowy Góra - Nowe Guty
Miejscowość: Orzysz
Cena: 350.00
Domek letniskowy nad jeziorem na Mazurach
Miejscowość: Grądzkie
Cena: 200.00
Pensjonat Rosa Bobolin
Miejscowość: Bobolin
Cena: 200.00
Domki letniskowe na Wyspie Sobieszewskiej
Miejscowość: Gdańsk Świbno
Cena: 200.00
Domek letni - Agroturystyka Urszula Szczepińska
Miejscowość: Wycinki
Cena: 140.00
Domek letniskowy na wschodzie Polski, nad rzeką Bug
Miejscowość: Wola Uhruska
Cena: 100.00
Dom drewniany na Kaszubach
Miejscowość: Borucino
Cena: 200.00
Subskrybuje zawartość